fcbarca-ks.tk

Nuk jeni i regjistruar . Atherë regjistrohuni ketu dhe postoni .Faliminderit qe po kaloni kohen e Lir ne forumin toN .

WWW.FCBARCA-KS.TK


  Messi i pangopur kerkon edhe kepucen e arte

  Share
  avatar
  Leo-Krkic
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 193
  Reputation : 13
  Join date : 03/05/2010
  Location : N`camp Nou

  Messi i pangopur kerkon edhe kepucen e arte

  Mesazh nga Leo-Krkic prej Thu May 20, 2010 10:29 am  Lionel Messi është i pangopur dhe këtë vit nuk dëshiron të lerë asgjë pa fituar.
  “Këpuca e Artë”, trofeu i vetëm që argjentinasi nuk ka fituar, është shumë afër talentit katalanas. Me golin që i shënoi Realit të Madridit, ai ngjitet në vendin e parë të renditjes së golashënuesve më të mirë në Europë, duke kaluar edhe Wayne Rooney-n.

  La Liga dhe Champions nuk i mjaftojnë më “Pleshtit”, i cili ka arritur të privatizojë në 2009-ën edhe cmimet “Fifa World Player” e “Topi i Artë”. Në palmaresin e sulmuesit qëndron larg vetëm Kupa e Botës ku ai nuk është paraqitur asnjëherë si me skuadrën e Barcelonës.

  Në derbin e së shtunës, Messi tregoi gjithashtu se është vite dritë përpara konkurrentit të tij Cristiano Ronaldo por edhe nga bomberi madrilen, Gonzalo Higuain.


  _________________


  FCB .Catalonia . Blaugrana
  avatar
  albenis'FCB

  Numri i postimeve : 30
  Reputation : 0
  Join date : 28/05/2010

  Re: Messi i pangopur kerkon edhe kepucen e arte

  Mesazh nga albenis'FCB prej Sat May 29, 2010 8:57 pm

  - o kejt i mer ky Smile!

   Ora është Wed Jun 20, 2018 1:25 pm