fcbarca-ks.tk

Nuk jeni i regjistruar . Atherë regjistrohuni ketu dhe postoni .Faliminderit qe po kaloni kohen e Lir ne forumin toN .

WWW.FCBARCA-KS.TK


  barcelona do te luaj ne folen e zogut me 8 gusht

  Share
  avatar
  Leo-Krkic
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 193
  Reputation : 13
  Join date : 03/05/2010
  Location : N`camp Nou

  barcelona do te luaj ne folen e zogut me 8 gusht

  Mesazh nga Leo-Krkic prej Fri May 28, 2010 9:12 am

  Kampionët e Primera Ligës FC Barcelona do të luajn ndeshje miqësore me skuadrën kineze nga Super Liga e Kinës, Beijing Guoan në stadiumin e famshëm Foleja e Zogut më 8 gusht për të shënuar dy-vjetorin e Olimpiadës së Pekinit.

  Një marrëveshje është nënshkruar të martën pasdite në Barcelonë në mes gjigandit nga Liga Primer dhe Beijing Shibo një kompani që merret me sport.  Sipas marrëveshjes, trajneri i Barcelonës Guardiola do të sjellë të gjitha yjet e ekipit duke përfshirë edhe Lionel Messi- n në Pekin.

  Xia Haifeng, administrator i përgjithshëm i kompanisë në Beijing, tha në telefon se ceremonina e nënshkrimit u mbajt në stadiumin Camp Nou dhe u ndoq edhe nga Joan Oliver.

  Xia citoj Oliverin të ketë thënë se të gjithë lojtarët kyç janë konfirmuar për të shkuar në Pekin dhe për të treguar më të mirë të tyre në Folenë e Zogut

  Oliveri tha se ky udhëti i veçantë mishëron lidhjen e fortë të të dy qyteteve.

  Wu Jingjun, administrator i përgjithshëm i stadiumin Kombëtar (Folesë së Zogut), ka takuar Xinhuan të martën dhe janë marrë vesh për të gjitha detajet rreth ndeshjes miqësore.
  __________________


  _________________


  FCB .Catalonia . Blaugrana

   Ora është Wed Jun 20, 2018 1:21 pm