fcbarca-ks.tk

Nuk jeni i regjistruar . Atherë regjistrohuni ketu dhe postoni .Faliminderit qe po kaloni kohen e Lir ne forumin toN .

WWW.FCBARCA-KS.TK


  Alou Diarra zevendesues i Yaya toure

  Share
  avatar
  Leo-Krkic
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 193
  Reputation : 13
  Join date : 03/05/2010
  Location : N`camp Nou

  Alou Diarra zevendesues i Yaya toure

  Mesazh nga Leo-Krkic prej Tue Jun 01, 2010 10:30 am

  FC Barcelona eshte duke shikuar ta gjeje nje zevendesues per mesfushorin nga Bregu i Fildishte dhe i klubit FC Barcelona, 27 vjeçari Yaya Toure, pra qe do te thote se ai do largohet kete sezon.
  Agjenti i Toures, Dmitri Seljuk, ka thene se pavarsishte qe ai eshte i lumtur tek Barça, ka mundesi qe te largohet kete vere. Pershkak minutazhit te vogel qe e ka pasur kete sezon.

  Po ashtu edhe çdo dit dalin lajme te ndryshme se Yaya Toure eshte prane largimit. Thuhet qe ne liste per ta zevendesuar eshte mesfushori i klubit anglez Liverpool FC dhe kapiteni i kombtares Agjentinase, 25 vjeçari Javier Mascherano. Tek faqja per lajme rreth futbollit, footballpress.net, shkruan se eshte edhe nje tjeter ne liste per ta zevendesuar Touren, eshte mesfushori i klubit francez Bordeaux dhe kombtares Franceze, 28 vjeçari Alou Diarra.
  Diarra ka luajtur ne disa ekipe te medha, si Bayern Munich, Liverpool, Lyon etj.
  Ai luan si mesfushor defansiv, por po ashtu mund te luaj edhe si qender mbrojtes. Prejardhjen e ka nga Senegali. Eshte 1.90 metra i gjate.


  _________________


  FCB .Catalonia . Blaugrana

   Ora është Wed Jun 20, 2018 1:25 pm