fcbarca-ks.tk

Nuk jeni i regjistruar . Atherë regjistrohuni ketu dhe postoni .Faliminderit qe po kaloni kohen e Lir ne forumin toN .

WWW.FCBARCA-KS.TK


  Barqa dhe Man .City fillojne bisedimet per yaya toure

  Share
  avatar
  Leo-Krkic
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 193
  Reputation : 13
  Join date : 03/05/2010
  Location : N`camp Nou

  Barqa dhe Man .City fillojne bisedimet per yaya toure

  Mesazh nga Leo-Krkic prej Fri Jun 04, 2010 7:16 pm

  Sipas lajmeve ne mediat spanjolle,drejtori sportiv i Barces Txiki Begiristain,se bashku me njerin nga drejtoret Raül Sanllehí,sot kane pasur bisedime me disa emisar te M.City,per transferimin e 'shkatruesit' Yaya Toure ne Angli.Vet presidenti Laporta ka pranuar se ka pasur negociata,pasi agjenti Dimitri Seluk ka konfirmuar se Toure nuk eshte i lumtur me kete status momental ne klub.Laporta poashtu ka theksuar se klubi deshiron qe Toure te qendroj ne Camp Nou edhe per nje kohe te gjate por nese lojtari ka vendosur qe te largohet,ata nuk do ti bejne problem,normal nese arrijn marveshje me ndonje nga klubet e interesuara dhe ka konfirmuar se Toure nuk do shitet per ç'fardo çmimi,por vetem per nje shume reale.

  Perveç Toures,emisaret e Cityt kane qene te interesuar edhe per sulmuesin Zlatan Ibrahimoviç,por menjehere kane qene te refuzuar nga presidenti Laporta me fjalet se ''Ibra nuk eshte ne shitje''.


  _________________


  FCB .Catalonia . Blaugrana

   Ora është Thu May 24, 2018 11:30 pm