fcbarca-ks.tk

Nuk jeni i regjistruar . Atherë regjistrohuni ketu dhe postoni .Faliminderit qe po kaloni kohen e Lir ne forumin toN .

WWW.FCBARCA-KS.TK


  Victor Valdes .

  Share
  avatar
  Leo-Krkic
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 193
  Reputation : 13
  Join date : 03/05/2010
  Location : N`camp Nou

  Victor Valdes .

  Mesazh nga Leo-Krkic prej Wed May 05, 2010 10:57 am

  Victor Valdes


  Emri: Víctor Valdés Arribas
  Pozita: Portier
  Data e Lindjes: 14-01-1982
  Vendi i Lindjes: Hospitalet de Llobregat(Barcelona)
  Gjatësia: 183 cm
  Pesha: 78 kg
  Numri: 1

  Biografia

  Aktualisht është portieri titular i Barces.Është një portier korpulent fizikisht(i gjate 1.83 metra dhe peshon 78 kg),refleksa edhe qendrim te fort. Dallohet,edhe pse i ri,per karakterin e fort qe e ka ne fushen e lojes. Shume analist e kanë konsideruar, per stilin dhe qendrimin te Santi Canizares qe Valdes gjithmone e ka deklaru si një admirues te tij. Debutoi ne ekipen e pare te Barces ne sezonin 2002-2003, sezon ne te cilin luante edhe per Barça B.

  Debutoi kunder At.Madridit me 1 shtator te 2003. Vetem ne 20 vjet mbrojti porten e Barces nje total prej 14 ndeshjve ne La Liga, duke luftuar per vend titullar me argjentinasin Rober Oscar Bonanon.

  Sezonet me te mira te tij ishin 2004-2005 dhe 2005-2006 duke fituar qmimin Zamora si portieri me më se paku gola te pranuar ne lig.Po ne keta sezona Barca fitoi 2 trofe në La Liga dhe nje Ligë të Kampioneve.

  [/b]KTO BIOGRAFI PER LOJTARET JANE TE PERKTYERA NGA WEBSAJTI OFFICAL I BARCELONES[b]


  _________________


  FCB .Catalonia . Blaugrana

   Ora është Sat Jul 21, 2018 2:18 am