fcbarca-ks.tk

Nuk jeni i regjistruar . Atherë regjistrohuni ketu dhe postoni .Faliminderit qe po kaloni kohen e Lir ne forumin toN .

WWW.FCBARCA-KS.TK


  Carles Puyol

  Share
  avatar
  Leo-Krkic
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 193
  Reputation : 13
  Join date : 03/05/2010
  Location : N`camp Nou

  Carles Puyol

  Mesazh nga Leo-Krkic prej Wed May 05, 2010 11:06 am  Emri: Carles Puyol Saforcada
  Pozita: Mbrojtës
  Data e Lindjes: 13-04-1978
  Vendi i Lindjes: La Pobla de Segur (Lleida)
  Gjatësia: 178 cm
  Pesha: 80 kg
  Numri: 5

  Biografia

  Emri: Carles Puyol Saforcada
  Pozita: Mbrojtës
  Data e Lindjes: 13-04-1978
  Vendi i Lindjes: La Pobla de Segur (Lleida)
  Gjatësia: 178 cm
  Pesha: 80 kg
  Numri: 5

  Biografia

  Carles Puyol Soforcada është një futbollist Katalan. Lindi me 13 prill të 1978 ne La Pobla de Segur(Provinc e LLeides,Kataluni). Luan mbrojtes qendror dhe ekipi i tij i parë ishte FC Barcelona,ku u rrit si lojtar dhe si person në këtë akademi. Është mbrojtës qendror(dhe kapiten aktual) i FC Barcelona dhe i kombëtares së Spanjës. Lojtar me nje fizikus te hatashem,kualitet në teknikë dhe i shpejtë. Dallohet për formën e tij në çdo ndeshje me të njëjtën form. Debutoi në ekipin e parë të FC Barcelonës në sezonin 1999-2000,me 2 Tetor në Valladollid në një ndeshje në La Liga kunder Real Valladollid. Në sezonet e para të tij në ekipin e parë te Barcelonës ai luante si mbrojtës i djathtë, por shpesh herë edhe si mesfushor qendror.Njihet si një lojtar që pershtat në shumë pozita në fushë. Prej ardhjes se Radomir Anticit në vitin 2003 Carles Puyol luan mbrojtes qendror me mjaft sukses. Ka më shumë se 150 ndeshje si kapiten i skuadres.

  KTO BIOGRAFI PER LOJTARET JANE TE PERKTYERA NGA WEBSAJTI OFFICAL I BARCELONES


  _________________


  FCB .Catalonia . Blaugrana

   Ora është Sat Jul 21, 2018 2:18 am