fcbarca-ks.tk

Nuk jeni i regjistruar . Atherë regjistrohuni ketu dhe postoni .Faliminderit qe po kaloni kohen e Lir ne forumin toN .

WWW.FCBARCA-KS.TK


  Eric Abidal .

  Share
  avatar
  Leo-Krkic
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 193
  Reputation : 13
  Join date : 03/05/2010
  Location : N`camp Nou

  Eric Abidal .

  Mesazh nga Leo-Krkic prej Wed May 05, 2010 11:16 am  Emri: Eric Abidal
  Pozita: Mbrojtes
  Data e Lindjes: 11-9-1979
  Vendi i Lindjes: Lyon (Francë)
  Gjatësia: 186 cm
  Pesha: 75 kg
  Numri: 22

  Abidal ka filluar te luaje ne Lyon-La Duchère, ku luajti per te rinjte e Lyonit. Pastaj ai filloi karrierën e tij si profesionist me AS Monaco më 16 Shtator te vitit 2000. Me pas ai kaloi tek Lille OSC. Me pas ne vitin 2004 kaloi tek Lyon, aty fitoi ligen franceze. Dhe aty u shpall si mbrojtes ansor me i mire ne Ligen Franceze. Filloj te luante edhe per kombtaren Franceze.

  FC Barcelona

  Me 30 Korrik te vitit 2007, Abidal lëviz te FC Barcelona per 15 milion euro, ku nenshkroi kontratë 4 vjeqare dhe mori numrin 22 ai ne Lyon pati numrin 20 por ne Barcelonë e kishte Deco atë numër. Po ashtu dhe Abidal është në formacionin e parë të FC Barcelona.

  Kombëtarja

  Abidal ka luajtur 31 ndeshje per Kombëtaren e Francës, ku debutoi per herë të parë me 18 Gusht te vitit 2004. Abidal per Kombtaren e Frances po ashtu ka luajtur edhe në vitin 2006 ne Kupën e Botës.

  KTO BIOGRAFI PER LOJTARET JANE TE PERKTYERA NGA WEBSAJTI OFFICAL I BARCELONES


  _________________


  FCB .Catalonia . Blaugrana

   Ora është Sat Jul 21, 2018 2:18 am