fcbarca-ks.tk

Nuk jeni i regjistruar . Atherë regjistrohuni ketu dhe postoni .Faliminderit qe po kaloni kohen e Lir ne forumin toN .

WWW.FCBARCA-KS.TK


  Andrade Maxwell .

  Share
  avatar
  Leo-Krkic
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 193
  Reputation : 13
  Join date : 03/05/2010
  Location : N`camp Nou

  Andrade Maxwell .

  Mesazh nga Leo-Krkic prej Wed May 05, 2010 11:19 am  Emri: Maxwell Scherrer Cabelino Andrade
  Vendi i lindjes: Cachoeiro (Brazil)
  Data e lindjes: 27 gusht 1981
  Height: 177 cm
  Pesha: 81 kg
  Pozita: mbrojtës

  Scherrer Cabelino Andrade Maxwell
  Mbrojtes i majt Maxwell erdhi tek Barça. Mbrojtës brazilian, i nënshkruar nga Inter, ka shumë përvojë të futbollit evropian, duke luajtur edhe për Ajax Amsterdam.
  Lindur në Cachoeiro de Itapermirim (Brazil), më 27 gusht, 1981, Maksuelli i parë ka luajtur futboll të lartë të fluturimit për Cruzeiro, dhe i impresionuar aq shumë sa që ai u shndërrua shumë shpejt në rrugën e tij në Evropë dhe Ajax Amsterdam në 2001.
  Maxwell ishte vetëm 20 kur ai erdhi në Evropë, por mosha nuk është pengesë për ta fituar një vend të rregullt në Ajax duke filluar vargoj, dhe në këtë sezon 2001/2002 ishte konsideruar si një nga talentet më të mëdha në rritje në lojë. Kohën e tij në Holandë arriti kulmin e saj në vitin 2004, kur ai u emërua lojtari i sezonit në Eredivisie holandez. Me Ajax ai mblodhi dy Lidhjes, një Kupa dhe një medalje Super Cup.
  Në prill 2005 Maxwell ai u mënjanua për tetë muaj me një lëndim të rëndë në gju. Por kur ai ishte i aftë përsëri, mjaft e klubeve të mëdha u trokasin në derë. Pas tre vjet e gjysmë në Holandë, në Janar 2006 ai u këput përfundimisht nga Inter Milan, edhe pse në fillim ai u huazua nga një tjetër klub italian, Empoli, në mënyrë që ai të jetë në gjendje për të përshtatur për të "calcio në kohë për sezonin e ardhshëm.
  Verën e ardhshme Maxwell u bashkua me ekipin e parë Inter, ku ai do të qëndrojë për tre sezone nga 2006/07 në 2008/09, duke fituar titullin e Serie A për çdo vit, si dhe dy Italian Super Cup. Ai luajti një rol qendror në të gjitha ato fushata, edhe pse në vitin e tij të fundit, nën José Mourinho, ai u dha mundësi disi më pak.
  PROFILI

  Maxwell është tipike braziliane mbetur mbrapa, në atë që gëzon marrë përpara. Por pas kohës së tij në Itali, ai e ka përmirësuar mbrojtjen. Pjesa më e madhe e lojës së tij është i bazuar në forcën e tij fizike dhe do të vazhdojë deri të fuqishme krahut. Edhe pse pozicionin e tij natyral në të majtë të mbrojtjes, Maksuelli është një lojtar me dhunti të shumta dhe mund të luajë mbrojtes i fundit më tej nëse thirret. Ai gjithashtu ka të majtë të fuqishme të mëdha shpejtë

  KTO BIOGRAFI PER LOJTARET JANE TE PERKTYERA NGA WEBSAJTI OFFICAL I BARCELONES


  _________________


  FCB .Catalonia . Blaugrana

   Ora është Sat Jul 21, 2018 2:21 am