fcbarca-ks.tk

Nuk jeni i regjistruar . Atherë regjistrohuni ketu dhe postoni .Faliminderit qe po kaloni kohen e Lir ne forumin toN .

WWW.FCBARCA-KS.TK


  Dmitro Chygrynsky

  Share
  avatar
  Leo-Krkic
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 193
  Reputation : 13
  Join date : 03/05/2010
  Location : N`camp Nou

  Dmitro Chygrynsky

  Mesazh nga Leo-Krkic prej Wed May 05, 2010 11:20 am  Emri: Dmitro Chygrynskiy
  Pozicioni: Mbrojtes
  Data e lindjes: 7-11-1986
  Vendi i lindjes: Iziaslav (Ukrainë)
  Gjatesia: 1,90 m
  Pesha: 85 kg
  Dmytro Chygrynskiy është lojtari i parë qe ka pasur ndonjëherë Barcelona ne kip Ukrainas.Garanton top ne ajer dhe aftesi te forta mbrojtese,por gjithashtu eshte i mire me topin ne kembe.
  I lindur më 7 nëntor 1986 në Iziaslav (Ukrainë) Chygrynskiy është një qendër mbrojtes i ri dhe ishte një anëtar kyç i palës Shakhtar që sezonin e kaluar bëri histori, duke fituar Kupën UEFA, trofeun e parë ndërkombëtar në historinë e klubit.
  Ai filloi të luajë futboll në rradhët e të rinjve Karpati Lviv, një ekip i vogël nga Dega e Parë e Ukrainës. Kur ai ishte 14 vjeç ai ishte i ndotur dhe rekrutuar nga scouts nga Shakhtar.
  Shakhtar Chygrynskiy bërë debutimin e tij në sezonin 2003/04 në moshën prej vetëm 17, duke luajtur një ndeshje të ligës. Ai tashmë qëndroi jashtë për kuptimin e mirë pozicionimin e tij dhe aftësinë e tij për të luajtur jashtë topin e mbrojtjes. Mjaft interesant, ai bëri debutimin e tij evropiane më 7 dhjetor 2004 kundër Barça, një ndeshje ukrainas fitoi 2-0. Megjithatë, ai ka luajtur vetëm disa minuta në kohë të keqe.
  Pavarësisht nga rinia e tij, ai ishte tashmë një rregullt në Ukrainë nën-21, duke ndihmuar ata që të kualifikohen për fazën finale të Kupës Evropiane.
  Në sezonin 2005/06 Chygrynskiy doli në hua të PFK Metalurg Zaporizhia në mënyrë që të merrni eksperiencë më shumë, duke luajtur 15 ndeshje dhe duke bërë mjaft për të bindur stafin stërvitje Shakhtar të reincorporate tij. Ai i impresionuar me vendosmërinë e tij, ritmin dhe aftësitë topin.
  Ai u kthye në Shakhtar para dimrit pushim dhe shkoi për të luajtur 11 ndeshje (3 qëllimet) në gjysmën e dytë të sezonit, në procesin e fituar titullin e ligës, trofeun e tij të parë.
  Në fund të sezonit luajti Chygrynskiy në nën-21s Kupën evropiane, duke çuar në Ukrainë fundit ku ata ishin rrahur nga Holanda. Ai u votua në ekip turneu.
  Menaxher i kombëtares Oleg Blokhin emrin e tij në skuadër të lartë për Kupën Botërore 2006 Megjithatë, problemet e plagosje që ai kishte pësuar me nën-21s mbajtur atë në stol gjatë pesë ndeshjet e luajtur nga Ukraina.
  Në moshën e 20, në sezonin 2006/07, Chygrynskiy Shakhtar në një përfunduar në vendin e dytë në kampionat dhe në Kupën e fundit, që ata humbën 2-1 kundër Dynamo Kiev. Sezon pas ai udhëhoqi ekipin në një kampionat dhe Kupën e dyfishtë dhe u votua si lojtari më i mirë në finale të Kupës. Deri tani ai ishte një punonjës i përhershëm në ekipin kombëtar. Sezonin e fundit ai bëri histori nga captaining Shakhtar në Kupën UEFA.
  Profili


  Chygrynskiy është një mbrojtës i fuqishëm me nivelet e madhe në ajër si ai përdor 1.90cm kuadrin e tij për efekt të mirë në copa caktuar dhe kur mbrojtur topin lartë. Shpejtësia e tij është edhe një aset të madh si ai përbën bazë të opozitës përpara shumë shpejt dhe se aleate me kuptim e tij pozicional e bën atë një qendër shumë të respektuar-mbrapa. Që ai ishte shumë i ri, ukrainas ndërkombëtare ka qenë informuar për kohën e madhe dhe përkushtimin e tij dhe profesionalizmin e ka gjithmonë shndriste me dhe fitoi atë plaudits.

  KTO BIOGRAFI PER LOJTARET JANE TE PERKTYERA NGA WEBSAJTI OFFICAL I BARCELONES


  _________________


  FCB .Catalonia . Blaugrana

   Ora është Sat Jul 21, 2018 2:17 am