fcbarca-ks.tk

Nuk jeni i regjistruar . Atherë regjistrohuni ketu dhe postoni .Faliminderit qe po kaloni kohen e Lir ne forumin toN .

WWW.FCBARCA-KS.TK


  Gabriel Milito

  Share
  avatar
  Leo-Krkic
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 193
  Reputation : 13
  Join date : 03/05/2010
  Location : N`camp Nou

  Gabriel Milito

  Mesazh nga Leo-Krkic prej Wed May 05, 2010 11:22 am  Emri: Gabriel Alejandro Milito
  Pozita: Mbrojtës
  Data e Lindjes: 7-9-1980
  Vendi i Lindjes: Bernal (Buenos Aires, Argjentina)
  Gjatësia: 179 cm
  Pesha: 78 kg
  Numri: 18

  Biografia:
  Gabriel Alejandro Milito,me shume i njohur si Gaby Milito eshte nje futbollist Argjentinas qe luan per FC Barcelona. Lindi ne Bernal,Quilmes(Provinc e Buenos Aires). Eshte vllau i vogel i Diego Militos,lojtar i Real Zaragozes. Luan mbrojtes dhe ekipi i tij i pare ishte Club Atlético Independiente,ku ishte nje idol i vertet nga tifozt e këtij ekipi. Ne 2003 u transferua te Real Zaragoza ,pasi në Real Madrid nuk kishte mundur të kryente kontrollimin mjeksor. Ne ekipin e Zaragozes luan 4 sezona fantastik ne nivelin me te larte. Ne 2007 transferohet per ne FC Barcelona per 20.5 milion dollar per 4 sezona dhe me nje klauzul 90 milion euro. Ka nje kemb te majt potente,vizion te mirë të lojës,pasime të gjata dhe gjuan mir me kokë. Debutoi me FC Barcelona me 15 gusht kunder Bayern Munchen.U fut në pjesën e dytë në vend të Thuram.

  KTO BIOGRAFI PER LOJTARET JANE TE PERKTYERA NGA WEBSAJTI OFFICAL I BARCELONES


  _________________


  FCB .Catalonia . Blaugrana

   Ora është Sat Jul 21, 2018 2:21 am