fcbarca-ks.tk

Nuk jeni i regjistruar . Atherë regjistrohuni ketu dhe postoni .Faliminderit qe po kaloni kohen e Lir ne forumin toN .

WWW.FCBARCA-KS.TK


  Sergio Busquets

  Share
  avatar
  Leo-Krkic
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 193
  Reputation : 13
  Join date : 03/05/2010
  Location : N`camp Nou

  Sergio Busquets

  Mesazh nga Leo-Krkic prej Wed May 05, 2010 11:25 am  Emri: Sergi Busquets Burgos
  Pozicioni: Mesfushor
  Data e Lindjes: 16-07-1988
  Vendi i Lindjes: Sabadell
  Gjatësia: 191 CM
  Pesha: 73 KG

  Biografia:
  Sergio (Sergi) Busquets ka lindur më 16 Korrik të vitit 1988 ne Sabadell, Katalonia. Është një futbollist i cili luan për klubin katalanas, FC Barcelona.
  Sergio është i biri i Carles Busquets, i cili në vitet 1988-90 ka luajtur për Barcelonën.

  Në vitin 2003/04 kaloi tek FC Barcelona Juvenil A. Ne sezonin 2006/07 ai luante per FC Barcelona Juvenil A, aty luajti 26 ndeshje dhe shënoi 7 gola.
  Në sezonin 2007/08, ai u ngjit më lartë, ai luante per Barça B, ku Guardiola ishte trajner. Ai ndihmoi ekipin e tij të ngjitej në Segunda División B, duke luajtur 23 ndeshje dhe duke shënuar 2 gola.
  Sezonin e rradhes ai luajti vetëm 2 ndeshje me FC Barcelona Atlètic, sepse Josep Guardiola e mori me vete në klubin e parë
  Ai debutoi për herë të parë për FC Barcelona kunder Racing de Santander, më 13 Shtator, te vitit 2008. Në fillim të sezonit 2008/09, Guardiola po i jep rastin shumë që të tregohet duke i japur kohë të madhe në fushë. Sergio Busquets gjithashtu mundet te luaj edhe si mesfushor ofansiv, por ai preferon si mesfushor defansiv


  KTO BIOGRAFI PER LOJTARET JANE TE PERKTYERA NGA WEBSAJTI OFFICAL I BARCELONES


  _________________


  FCB .Catalonia . Blaugrana

   Ora është Sat Jul 21, 2018 2:20 am