fcbarca-ks.tk

Nuk jeni i regjistruar . Atherë regjistrohuni ketu dhe postoni .Faliminderit qe po kaloni kohen e Lir ne forumin toN .

WWW.FCBARCA-KS.TK


  Andres Iniesta

  Share
  avatar
  Leo-Krkic
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 193
  Reputation : 13
  Join date : 03/05/2010
  Location : N`camp Nou

  Andres Iniesta

  Mesazh nga Leo-Krkic prej Wed May 05, 2010 11:28 am  Emri: Andrés Iniesta Luján
  Pozita: Mesfushor
  Data e Lindjes: 11-05-1984
  Vendi i Lindjes: Fuentealbilla (Albacete)
  Gjatësia: 170 cm
  Pesha: 65 kg
  Numri: 8

  Biografia:
  Andrés Iniesta Luján është një futbollist spanjoll qe lindi ne Fuentealbilla (province e Albacete) me 11 maj 1984. Pozicioni natyral i tij në fushë është mesfushor. Aktualisht është lojtar i FC Barcelona. U transferua per ne Barcelon ë kur kishte vetëm 13 vjet,pasiqë ishte treguar në një turne të të rinjeve ne Burnete, ku mori pjesë si lojtar i Albacete. Për pak kohë u bë një ndër lojtarët më premtues ne kategoritë inferiore te Barcelonës. Në sezonin 2002-2003 debutoi ne ekipin e parë kur ishte trajner Louis Vaan Gaal. Në sezonet 2002-2003 dhe 2003-2004 luante edhe per Barca B edhe ndonje loj ne ekipen e pare te FC Barcelones. Në sezonin 2004-2005 bënte pjesë defenitivisht në ekipen e pare të Barcelonës duke luajtur 37 ndeshje në këtë sezon vetëm 4 si titullar. Me 17 maj të 2006 ishte participues ne finalen e Liges se Kampioneve,ku pjesmarrja e tij ne lojë ishte e rendesishme per klubin për të fituar titulin për herë të dytë në histori te klubit.

  Numri i tij ne ekip ishte 24,mirpo pas shkuarjes se Ludovic Giuly te Roma ai tanimë bart numrin 8. Këtë numër e kishte bartur ne kategorit inferiore.


  KTO BIOGRAFI PER LOJTARET JANE TE PERKTYERA NGA WEBSAJTI OFFICAL I BARCELONES


  _________________


  FCB .Catalonia . Blaugrana

   Ora është Sat Jul 21, 2018 2:21 am