fcbarca-ks.tk

Nuk jeni i regjistruar . Atherë regjistrohuni ketu dhe postoni .Faliminderit qe po kaloni kohen e Lir ne forumin toN .

WWW.FCBARCA-KS.TK


  Yaya Toure

  Share
  avatar
  Leo-Krkic
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 193
  Reputation : 13
  Join date : 03/05/2010
  Location : N`camp Nou

  Yaya Toure

  Mesazh nga Leo-Krkic prej Wed May 05, 2010 11:28 am  Emri: Gnégnéri Yaya Touré
  Pozita: Mesfushor Defanziv
  Vendlindja: Sokoura Bouake (Bregu i Fildishte)
  Data e lindjes: 13-5-1983
  Gjatesia: 191 cm
  Pesha: 90 kg
  Numri: 24


  Biografia:
  Gnégnéri Yaya Touré (*Sokoura Bouake, Costa te Marfilit, 13 maj te 1983),futbolist marfilen. Luan mesfushor shkaterues dhe ekipi i tij aktual eshte FC Barcelona. Yaya Toure eshte vëllau i futbollisteve Kolo Youre e Imbrahim Toure. Toure debutoi prefesionalisht ne vitin 2000 duke luajtur ne ASEC Abidjan,nje ekip afrikan. Ju desht vetem nje sezon per tu treguar se sa vlente dhe menjeher u transferua ne ekipin belg Beveren.
  Ne Belgjik vazhdoj deri me 2003 vit ne te cilin vendosi te shkoj ne Ukrain.
  Ne 2005 transferohet per ne Olympiakos te Greqis.Sezoni i tij i mir ne ekipin grek,arrin qe ne të,te interesohen klubet evropiane.
  Ishte Monaco ajo e cila arriti sherbimet e lojtarit.
  Sezoni i tij i fundit ne Monaco ishte aq i mir saqe ne te interesohet FC Barcelona qe e bleu per 9 milion euro.
  Me 17 Qershor presentohet si futbolist i Barces me numrin 17 ne ndres


  KTO BIOGRAFI PER LOJTARET JANE TE PERKTYERA NGA WEBSAJTI OFFICAL I BARCELONES


  _________________


  FCB .Catalonia . Blaugrana

   Ora është Sat Jul 21, 2018 2:17 am