fcbarca-ks.tk

Nuk jeni i regjistruar . Atherë regjistrohuni ketu dhe postoni .Faliminderit qe po kaloni kohen e Lir ne forumin toN .

WWW.FCBARCA-KS.TK


  Zlatan Ibrahimovic

  Share
  avatar
  Leo-Krkic
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 193
  Reputation : 13
  Join date : 03/05/2010
  Location : N`camp Nou

  Zlatan Ibrahimovic

  Mesazh nga Leo-Krkic prej Wed May 05, 2010 11:30 am  Emri: Zlatan Ibrahimovic
  Vendi i lindjes: Malmö (Suedi)
  Data e lindjes: 3 tetor 1981
  Height: 195 cm
  Pesha: 95 kg
  Position:Sulmues

  Zlatan Ibrahimović
  'Ibra' iu bashkangjit Barçes në verën e vitit 2009 nga Inter Milan për të zëvendësuar njeri i cili kishte veshur numrin 9 për pesë sezonet e mëparshme, Samuel Eto'o, i cili lëviz në drejtim të tjera për të Inter Milano.
  Zlatan Ibrahimović lindi në Malmö (Suedi) me baba boshnjak dhe nënë kroate më 3 tetor 1981. Ai bashkohet Barça në kulmin e karrierës së tij dhe njihet si një sulmues më vdekjeprurës në futbollin evropian. Ai është një i asaj race të rrallë Futbollistë gjithsej: ai është vdekjeprurës në ajër, të shpejtë, efikase në para e qëllimit dhe me mesmerizing topin në këmbët e tij. Stili i tij i futbollit bën ekipi i tij-mates luajnë mirë.
  Ibrahimoviç filloi karrierën e tij me Malmö para se të lëvizin për në Ajax me 2001, ku ai u bashkua me ekipin Barça-mate Maxwell. Këtu ai filloi të marrë një fazë të re të futbollit të madh dhe i dha të dhëna për t'u bërë një yll i klasit botëror pavarësisht nga rinia e tij. Për pjesë të kohës së tij në Ajax menaxherin e tij ishte ish-ylli Barça Ronald Koeman.
  Pas tre sezonet në Holandë, ku ai fitoi dy tituj, dhe dy Kupa holandeze Super Cup, Ibrahimovic nënshkroi me gjigandët italian Juventus, i menaxhuar nga Fabio Capello, duke qëndruar atje për dy sezonet e 2004-2006. Juve mbaruar krye të ligës në dy sezonet por u vodhën titullin dhe zbresë në ndarjen e dytë, si rezultat i skandalit "Moggigate", që çon në transferimin e tij në Inter.
  Ibrahimoviç fitoi tre tituj dhe dy italiane me Super Cup Inter Milan dhe ishte një pjesë thelbësore të vijë duke filluar-deri në dy Mancini dhe Mourinho.
  Prezantimin e tij si një lojtar Barça më 27 korrik 2009 tërhequr 60.000 tifozë, një rekord në historinë e Klubit.
  Ibrahimoviç është gjithashtu një anëtar kyç i ekipit të Suedisë ndërkombëtare dhe është votuar lojtari më i mirë e vendit të tij në tri raste (2005, 2007and 2008).
  PROFILI

  Ibrahimoviç ka gjithmonë qëndruan jashtë si një lojtar i aftë, duke shënuar disa objektivave mahnitshme dhe shfaqja e krijimtarisë e madhe. Kjo është arsyeja pse ai është i njohur në Itali si "Ibracadabra '.

  Ai është 1,92 metra i gjatë dhe i kombinon me një teknikë të madhe të fuqishme, duke e bërë atë veçanërisht frikë nga mbrojtësve në ajër, si dhe duke e bërë të vështirë për të marrë topin larg nga ai.

  Me pak fjalë, suedez ndërkombëtare është qendër moderne përsosur përpara dhe golashenuesi qëllimi. Sezonin e kaluar ai shënoi 25 gola në ligën italiane me Inter.


  KTO BIOGRAFI PER LOJTARET JANE TE PERKTYERA NGA WEBSAJTI OFFICAL I BARCELONES


  _________________


  FCB .Catalonia . Blaugrana

   Ora është Sat Jul 21, 2018 2:18 am