fcbarca-ks.tk

Nuk jeni i regjistruar . Atherë regjistrohuni ketu dhe postoni .Faliminderit qe po kaloni kohen e Lir ne forumin toN .

WWW.FCBARCA-KS.TK


  Pedro Rodriguez

  Share
  avatar
  Leo-Krkic
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 193
  Reputation : 13
  Join date : 03/05/2010
  Location : N`camp Nou

  Pedro Rodriguez

  Mesazh nga Leo-Krkic prej Wed May 05, 2010 11:31 am
  Emri: Pedro Rodriguez Ledesma
  Pozita: Sulmues
  Data e Lindjes: 28/07/1987
  Vendi i Lindjes: Santa Cruz de Tenerife
  Gjatësia: 169 cm
  Pesha: 64 kg
  Numri: 27

  Biografia

  Sulmuesi i krahut ka lindur në Santa Cruz, Tenerife dhe u transferua te FC Barcelona në Gushtin e vitit 2004 pas fillimit të karrierës me CD San Isidro.

  Sezonin 2007/08, Pedro u paraqit në La Liga në ndeshjet kundër Real Murcia në javën e 19-të dhe kundër Real Valladolid më javën e 29-të.

  Ai sezonin 2007/08 ishte një nga lojtarët kryesorë të Barça B ku pati 36 paraqitje dhe shënoi 6 gola. Pep Guardiola i njeh të gjitha aftësitë e tij dhe e thirri atë në ekipin e parë për ndeshjet parasezonale pa asnjë dyshim.
  Edhe pse ai më shumë e përdor këmbën e majtë, Pedro mund të godet topin shumë mirë me të djathtën e tij.


  KTO BIOGRAFI PER LOJTARET JANE TE PERKTYERA NGA WEBSAJTI OFFICAL I BARCELONES


  _________________


  FCB .Catalonia . Blaugrana

   Ora është Sat Jul 21, 2018 2:21 am