fcbarca-ks.tk

Nuk jeni i regjistruar . Atherë regjistrohuni ketu dhe postoni .Faliminderit qe po kaloni kohen e Lir ne forumin toN .

WWW.FCBARCA-KS.TK


  Bojan Krkic

  Share
  avatar
  Leo-Krkic
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 193
  Reputation : 13
  Join date : 03/05/2010
  Location : N`camp Nou

  Bojan Krkic

  Mesazh nga Leo-Krkic prej Wed May 05, 2010 11:33 am  Emri: Bojan Krkic Pérez
  Pozita: Sulmues
  Data e Lindjes: 28-08-1990
  Vendi i Lindjes: Linoya(Lleida - Spanjë)
  Gjatësia: 170 cm
  Pesha: 65 kg
  Numri: 11

  Biografia:

  Bojan Krkic Perez,(Linyola,Lleida,Spanjë, 28 gusht 1990) është një futbollist Spanjoll me origjen Serbe, sulmues i ekipit te pare te FC Barcelones qe nga sezoni 2007-08.


  FC Barcelona

  Bojan erdhi ne Barca nga Bellpuig. Ne 6 sezona qe ishte ne kategoriat e reja ne Barcelon ai ka shenuar me shume se 800 gola. Nje kohe ishte i ndjekur edhe nga Ajaxi i Amsterdamit,qe ishte munduar ta marrë në radhët e veta. Pra keshtu sezon pas sezoni,Bojan tregoi se do te jete nje lojtar me perspektiv te madhe,duke shenuar shume gola,disa shume te rendesishem.

  Ne sezonin 05-06,që bënte pjes ne ekipin e Kadetëve A,ai ne 32 ndeshje shenon 26 golla,qe i dha mundesi të dalë menjhere ne Junior B. Duke e parë pregresin e tij,ai shumë shpejt doli në Juniort A,qe në atë sezon launte në ndeshje kunder Espanyolit të vlefshme per titull,dhe me golin e Bojanit,juniorët e Barcelonës u bënë kampion.

  Me 24 Prill ai debutoi për ekipin e parë të Barcelonës kunder AL Ahly,duke shenuar golin e dyt per Blaugranet.

  Ne 07-08,perfundimisht doli ne ekipen e pare. Është lojtari i tretë më i ri i historisë se Barcelonës,qe ka debutuar ne ekipin e pare. Kunder Villarealit ai shenon nje gol dhe u bë lojtari me i ri i Barcelones në të gjithë historinë e klubit që ka shënuar goll me 17 vjet e 51 dit. Nje muaj më vone me 24 nentor ai shënon golin e tij të parë në Nou Camp kundër Recreativo Huelvas.
  Ai në sezonin 2008/09 ka marrur numrin 11 numër të cilin e kishte bartur Zambrotta

  KTO BIOGRAFI PER LOJTARET JANE TE PERKTYERA NGA WEBSAJTI OFFICAL I BARCELONES


  _________________


  FCB .Catalonia . Blaugrana

   Ora është Sat Jul 21, 2018 2:19 am