fcbarca-ks.tk

Nuk jeni i regjistruar . Atherë regjistrohuni ketu dhe postoni .Faliminderit qe po kaloni kohen e Lir ne forumin toN .

WWW.FCBARCA-KS.TK


  Alexander Hleb (I huazuar tek Sttutgarti)

  Share
  avatar
  Leo-Krkic
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 193
  Reputation : 13
  Join date : 03/05/2010
  Location : N`camp Nou

  Alexander Hleb (I huazuar tek Sttutgarti)

  Mesazh nga Leo-Krkic prej Wed May 05, 2010 11:38 am  Emri: Alexander Hleb
  Pozita: Mesfushor
  Data e Lindjes: 1-05-1981
  Vendi i Lindjes: Minsk (Bjellorusi)
  Gjatësia: 185 cm
  Pesha: 74 kg
  Numri: 21

  Biografia
  Alexander Hleb, lojtari i parë në historinë e Barcelonës që është nga Bjellorusia, ka arritur te Barcelona si blerja e pestë e verës së vitit 2008, pasi që ka treguar kualitetet e tij te Stuttgart dhe Arsenal.
  I lindur në Minsk (Bjellorusi) më 1 Maj të vitit 1981, Alexander Hleb u transferua te FC Barcelona më 16 Korrik të vitit 2008. Ai erdhi nga Arsenal, ku ka luajtur për 3 sezone, dhe ai është shpallur lojtari më i mirë i shtetit të tij në 5 vite rresht, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 dhe ka mundësi që të shpallet prap.
  Alexander Hleb ka startuar karrierën te FC Bate Borisov, ai me 19 vjet në sezonin 2000/01 u transferua në ligën Gjermane. Ai qëndroi në Gjermani për 5 sezone te Stuttgart nga sezoni 2000/01 deri më 2004/05.
  Bjellorusi në vitin 2005 u transferuar te ekipi londinez, Arsenal. Ai rregullisht ishte në planet e Arsene Wenger, ai ndihmoi Arsenalin që të kualifikohej në finalen e Ligës së Kampionëve më 2006 ku Arsenal u mposht nga FC Barcelona në Paris, dhe për 2 sezone ka luajtur pranë Thierry Henry te Arsenal, dhe tashmë luan prap me të te Barcelona.

  Profili
  I njohur që mund të luaj me dy këmbët, Hleb është lojtar me të cilin trajneri mund të planifikojë shumë taktika pasi që Hleb është shumë i menqur. Ai është Mesfushor por ai është shumë i rrezikshëm edhe në sulm.
  Ai është mësuar që gjithmonë të bëjë presion, është i fortë fizikisht dhe i shpejtë dhe ai mund të luajë në të të dy krahët, por mund të luajë edhe në qendër të mesfushës. Ai e analizon lojën shumë mirë dhe pason shumë mirë.

  KTO BIOGRAFI PER LOJTARET JANE TE PERKTYERA NGA WEBSAJTI OFFICAL I BARCELONES


  _________________


  FCB .Catalonia . Blaugrana

   Ora është Sat Jul 21, 2018 2:20 am