fcbarca-ks.tk

Nuk jeni i regjistruar . Atherë regjistrohuni ketu dhe postoni .Faliminderit qe po kaloni kohen e Lir ne forumin toN .

WWW.FCBARCA-KS.TK


  Victor Sanchez ( I huazuar tek Xerez)

  Share
  avatar
  Leo-Krkic
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 193
  Reputation : 13
  Join date : 03/05/2010
  Location : N`camp Nou

  Victor Sanchez ( I huazuar tek Xerez)

  Mesazh nga Leo-Krkic prej Wed May 05, 2010 11:40 am  Emri: Victor Sanchez Mata
  Pozita:Mbrojtës
  Data e Lindjes: 08/09/1987
  Vendi i Lindjes: Terrassa
  Gjatësia: 174 cm
  Pesha: 73 kg
  Numri: 29

  Biografia

  Victor Sanchez ka lindur në Terrassa dhe erdhi në Barcelonë në Korrikun e vitit 2005 nga ekipi fqinj, Europa.
  Aftësia për të luajtur në shumë pozita bëri që në sezonin e shkuar të ishte pothuajse lojtari kryesor i Barça B i cili pothuajse luante në qdo pozicion përveq portës.
  Lojtar punëtor dhe shumë i disiplinuar, ai ka japur ndihmë shumë të madhe ekipit B të Barcelonës për tu ngritur në ligën Segunda B duke luajtur në 29 ndeshje. Ai nuk mundi që të luante në ndeshjet e playoffit pasi që ishte i lënduar. Debutoi për ekipin e parë në sezonin 2007/08 në ndeshjen e Kupës së Spanjës kundër Alcoyano.

  KTO BIOGRAFI PER LOJTARET JANE TE PERKTYERA NGA WEBSAJTI OFFICAL I BARCELONES


  _________________


  FCB .Catalonia . Blaugrana

   Ora është Sat Jul 21, 2018 2:19 am