fcbarca-ks.tk

Nuk jeni i regjistruar . Atherë regjistrohuni ketu dhe postoni .Faliminderit qe po kaloni kohen e Lir ne forumin toN .

WWW.FCBARCA-KS.TK


  Martin Caceres ( I huazuar tek Juventus)

  Share
  avatar
  Leo-Krkic
  Admin
  Admin

  Numri i postimeve : 193
  Reputation : 13
  Join date : 03/05/2010
  Location : N`camp Nou

  Martin Caceres ( I huazuar tek Juventus)

  Mesazh nga Leo-Krkic prej Wed May 05, 2010 11:41 am  Emri: José Martín Cáceres
  Pozita: Mbrojtës
  Data e Lindjes: 07-04-1987
  Vendi i Lindjes: Montevideo (Uruguaj)
  Gjatësia: 182 cm
  Pesha: 77 kg
  Numri: 2

  Biografia

  José Martín Cáceres u transferua te FC Barcelona në verën e vitit 2008 pas një sezoni të shkëlqyer tek Recreativo Huelva. Mbrojtësi i ri nga Uruguaji, ka pak kohë të kaluar në sport, por një karrierë të fortë.
  Martin Caceres(7 Prill, 1987) ka filluar karrierën si junior i Defensor Montevideo dhe ka debutuar në kampionatin e Uruguajit në 2006. Ai ka luajtur 17 ndeshje, ka shënuar 4 gola dhe ka marrë 5 kartona të verdhë. Ai sezonin tjetër ka luajtur vetëm 9 ndeshje me Defensor sepse karriera e tij profesionale ka bërë një hap përpara shumë të rëndësishëm në verën e vitit 2007.
  Së pari, Në kampionatin e Amerikës jugore, ka ndihmuar Uruguajin që të zë vendin e tretë dhe Caceres u shpall mbrojtësi më i mirë i këtij turneu. Caceres ka vazhduar me performancën e tij në Kampionatin Botëror nën 20 vjet në Kanadë dhe klubet evropiane filluan të shfaqin interes të madh për të.
  Në gusht të vitit 2007 ai u transferua te Villareal dhe Villareal e huazoi atë te Recreativo. Martin Caceres ka luajtur një rol shumë të rëndësishëm duke ndihmuar klubin të qëndrojë në La Liga. Ka mbajtur numrin 4, ka luajtur 34 ndeshje, duke shënuar 2 gola dhe duke marrë 10 kartona të verdhë.

  Profili

  Martin Caceres, i cili është i gjatë 1.82 cm, njihet si lojtar i fortënë ajër, i shpejtë, agresiv dhe trim. Ai luan shumë mirë si qendërmbrojtës. Ai edhe në Defensor Montvideo dhe Recreativo, edhe në kombëtare, edhe pse i ri në moshë është shfaqur si lider i fortë dhe i shkathët në mbrojtje.


  KTO BIOGRAFI PER LOJTARET JANE TE PERKTYERA NGA WEBSAJTI OFFICAL I BARCELONES


  _________________


  FCB .Catalonia . Blaugrana

   Ora është Sat Jul 21, 2018 2:19 am